Test zanęt Rzeka Elbląg 06/04/2014

Witam wszystkich!

W dniu dzisiejszym (06-04-14) postanowiłam się wybrać na k.Elbląski. Wczorajsze wyniki zawodów Robinson VDE były zadowolające,co zachęciło mnie do rekreacyjnego połowienia w Elblągu. Odbywały się tam zawody kołowe,więc usiadłam blisko prokuratury. Gramatury spławików to : 5g,6g. Rozstawienie śrucin: 10 cm od przyponu wraz z oliwką. Grunt: 10 cm przegruntowane. Haki: Trabucco 410 nr. 16 na przyponie 0.10. Skład zanęty: 1 kg zanęty Sars/Krąp 0.5 kg Arachid prażony 4 kg Argile Jasnej 2 kg Jasna Double Leam Robactwo: 1/4 pinki parzonej. Na haczyk najlepiej sprawdzały się 3 ochotki. Główne nęcenie: 10 kul Początek był dość słaby. Brała drobna ryba i nie ustawiła się w zanęcie. Było trzeba jej szukać. Po 15 minutach już donęciłam gałką wielkości mandarynki. Ryby reagowały na plusk. Po godzinie łowienia postanowiłam dodać do 2 kul aromatu w proszku-Speculatusa, podeszły krąpie ok. 100-150 gram. Trafiały się nawet takie zawodnicze po 200 pkt. Półtora-godzinny trening dał mi wynik 3.5 kg.Co 3-4 ryby było trzeba sukcesywnie nęcić. Na zawodach koła Orneta w 3 godziny wygrywajacy wynik to niecałe 6 kilogramów. Ryba zdecydowanie słabiej żerowała niż wczoraj. Jestem zadowolona z wyniku.