Kontakt
TreningiTreningi

Test zanęt na Zbiorniku Szymanowice 11/05/2014

Witam

W dniu 11 maj na zbiorniku w Szymanowicach odbywały się mistrzostwa klubu. Jako że otrzymałem od firmy sars zestaw produktów ukierunkowanych na płoć, postanowiłem właśnie na tych zawodach sprawdzić ich skuteczność. Większość osób zna to łowisko z komercyjnych zawodów a w tym roku będzie areną seniorskich Mistrzostw Polski.

Jako zanętę  użyłem mieszankę zanęt firmy sars: 0.7kg Płoć, 0.3kg Specjal Super Pro oraz 0.1kg epicien. Jako nośnik robaków posłużyła mia mieszanka argille czarnej oraz brązowej gliny rozpraszającej. Mięsko przygotowane na te zawody to około pół litra jokersa i szczypta pinki.

Po przyjeździe nad wodę okazało się że dokuczał będzie silny wiatr, ściągający zestawy do brzegu i utrudniający zacinanie. Zdecydowałem się łowić krótszą wędką, jako że siedząc na otwierającym stanowisku nie spodziewałem się różnicy w ilości ryb bliżej i dalej. 

Ziemię dodatkowo dosłodziłem łyżeczką słodzika. Zanęciłem 7 kul gliny z jokersem i tyle samo kul zanętowych w dwóch konsystencjach ( mocno pracująca i średnio pracująca).

Płotki ustawiły się od razu, i brał równo przez pełne 4 godziny. Po około półtorej godziny po delikatnym braniu przekonany byłem, że na kiju mam zaczep. Gdy ryba zaczęła spokojnie krążyć w łowisku z ciekawością patrzyliśmy jak pracuje na około 6 metrach lateksowej gumy 0.8mm. Byłem pewny że ryba jest tak duża, że nawet nie poczuła zacięcia jednak jak się okazało po 5minutach 37 centymetrowy karp, zapięty był za płetwę grzbietową co dawało niesamowity efekt. Do końca tury odławiałem raz mniejsze raz większe płotki które świetnie reagowały na podawanie zanęty. Wynik to 8860pkt. i czwarte miejsce. Uważam, że produkty firmy sars są świetnej jakości i spokojnie mogą rywalizować z najlepszymi produktami innych producentów.

Chciałbym podziękować Patrycji oraz firmie Sars za możliwość testowania ich produktów.

Pozdrawiam

Łukasz Dąbrosiak

Kilka zdjęć: