Kontakt
Zawody wędkarskieZawody wędkarskie

Relacja Patrycji z Mistrzostw Polski U-14 i U-18 w Szymanowicach

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w kategoriach U14 i U18.

Miejscem rozgrywania Mistrzostw był Zalew Szymanowice.

Treningi rozpoczęliśmy od środy, ponieważ od tutejszych serdecznych kolegów wiedzieliśmy,że rybostan nieco się pozmieniał i na „głębszej wodzie” o płotkach tak naprawdę można pomarzyć,a wyniki buduję się leszczami,jesiotrami,karpiami i jaziami.

Taktyka na płotki doskonale sprawdzała się na płytkich sektorach,natomiast na głębinach ewidentnie było widać,że oprócz płotek był potrzebny przyłów,żeby zrobić dobry wynik w sektorze. W piątek po oficjalnym treningu moje sektory na obie tury to A i D.
W pierwszy dzień mój serdeczny przyjaciel Marcin wylosował mi stanowisko numer 5.

Było pochmurno oraz doskwierał nam przelotny deszcz,przez co tyczka była półsucha i łowienie było dość uciążliwe oraz ograniczało szybkość.

Płotki w sektorze było dość sporo.

Przez całą 3-godzinną turę starałam się systematycznie odławiać drobną płotkę,co dało mi 2 lokatę w sektorze przegrywając jedynie z Szymonem Hunkiem,który równie dobrze poradził sobie na drobnej płotce i oprócz tego udało mu się dołowić miarowego jazia.

Mój ostateczny rezultat po pierwszej turze to 3975 pkt.


W drugi dzień przeniosłam się na sektor D,gdzie jest znacznie głębiej,więc wiedzieliśmy,że glinę trzeba wzbogacić o większą ilość wiążącej.

Również wiatr z godziny na godzinę coraz bardziej się nasilał i dzięki temu łowiłam 4 g bombką z mocnego 30 cm przegruntowania, ponieważ spławik mocno dryfował na wysokiej fali.

Taktyka również okazała się trafna na głębinę, której bardzo się obawiałam.

Łowiłam pojedyncze płotki,leszczyki i jazie oraz dołowiłam pięknego „leszcza z kilo”.

Ostateczny wynik 4330 pkt daje mi znowu drugą pozycję w sektorze.

Mój sektor zwycięża Hubert Woszczyk, który również oprócz pojedynczych leszczy złowił pięknego karpia.


Ostatecznie zawody kończą się dla mnie bardzo szczęśliwie, ponieważ udaje mi się zdobyć kolejny medal Mistrzostw Polski.

Natomiast drugi na Szymanowicach… są one dla mnie bardzo szczęśliwe.

Mistrzem Polski w mojej kategorii zostaje bezkonkurencyjny Bartek Krzyżak, 1- vice Mistrzem Polski zostaje kolega Szymon Hunek z 3 pkt sektorowymi - WIELKIE GRATULACJE DLA OBU ZAWODNIKÓW.

Również wielkie gratulacje dla Wszystkich zawodników i organizatorów, ponieważ wszystko było, w jak najlepszym porządku.

Na sam koniec chciałabym podziękować Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu,a mianowicie Panu Grzesiowi Gryga,Marcinowi Wacha,Marcinowi Borda oraz Rafałowi Mundzia.

Serdeczne dziękuję,ponieważ bez Was na pewno by się to nie udało.

Do zobaczenia nad wodą!:)

Patrycja